Program panchakarma

Panchakarma je hlavní terapeutickou procedurou a má hluboké kořeny v tradiční ajurvédské medicíně, která existuje po tisíce let.
Jedná se o komplexní detoxikační a regenerační terapii, která se zaměřuje na odstranění toxinů a obnovu rovnováhy těla, mysli a ducha.
Panchakarma nejen detoxikuje tělo, ale také posiluje imunitní systém a regeneruje tkáně. Pomáhá obnovit vitalitu, energii a odolnost organismu.


Vstupní konzultace s lékařem

Diagnostika a hodnocení je provedeno na základě konzultace, vyšetření pulsu, hodnocení konstituce a případně dalších diagnostických postupů. Tím se získá hlubší pochopení zdravotního stavu a potřeb jedince. Lékař následně sestaví optimální plán terapie.


Terapeutické procedury

Samotné terapeutické procedury panchakarmy mohou zahrnovat různé techniky a postupy, jako jsou olejové masáže, bylinné koupele, olejové terapie, zábaly, čištění dýchacích cest, klystýry a další. Každá procedura je navržena tak, aby podpořila detoxikaci, regeneraci a harmonizaci těla.
Denně absolvujete dvouhodinové ošetření sestavené z pěti procedur, které určí lékař. Můžete využít i benefitů akupunktury, která je nad rámec pěti ošetření.
Na fotografii vidíte proceduru "Shirodhara", je považována za jednu z omlazujících a pročišťujících terapií.
Zpomaluje stárnutí, zlepšuje paměť, posiluje obranyschopnost, uvolňuje a regeneruje nervový systém, odstraňuje stres, nervové napětí atd.


Denní program

Během panchakarmy je klíčové poskytnout tělu a mysli dostatek času na odpočinek a regeneraci. K dispozici je soukromá pláž ve stínu palem s výhledem na oceán, lehátky zdarma nebo relaxační zahrada s bazénem.

Program dne:
7:00 ranní jóga
8:00 snídaně
9 - 13:00 procedury
13:00 oběd
14 – 18 hod procedury
19:00 večeře

Ajurvédská strava je podávána 3x denně. Během dne je v rámci pobytu neomezená konzumace vody a bylinných čajů po procedurách.


Výlety

V případě, že budete mít prostor v rámci procedur, můžete podniknout menší výlety do okolí.
V blízkosti hotelu je možné navštívit největší sochu Buddhy na Srí Lance, "Velký Buddha", která patří mezi největší sochy Buddhy v jižní Asii. Je vysoká přes 40 metrů a je umístěna na kopci, což jí dodává impozantní a majestátní vzhled.
Želví farmu, tea shop, ajurvédskou apotheku, procházkou po pláži se dostanete na tzv. "Secret Island" neboli tajný ostrov, kde je krásný buddhistický chrám s výhledem na indický oceán.


Lokace

V resortu si můžete užít jedinečný pobyt v malebné JZ části Srí Lanky v Beruwale, nachází se pouhých 1,5 hodiny jízdy autem od letiště. Tato lokalita nabízí nádhernou kombinaci klidného přírodního prostředí a snadné dostupnosti.
Můžete se těšit na pohodlí a relaxaci přímo na pláži pod palmami, své tělo si můžete osvěžit v bazénu, který je situovaný v tropické zahradě, kde můžete relaxovat na lehátkách. Veškeré vybavení je pro hotelové hosty k dispozici v ceně.